Šachový Holeštiakov memoriál 2017

Veľmi pekná tradícia na utuženie rodinnej vianočnej atmosféry v tónoch kráľovskej hry v Zákopči - Šachový Holeštiakov memoriál 2017. Jeho druhý ročník rezonoval počnúc šachistami deťmi, amatérmi až po naozajstných slovenských reprezentantov, fidemajstrov či dokonca aj medzinárodného slovenského veľmajstra. Veľké poďakovanie - riaditeľ Kysuckej šachovej školy Pavol Sedláček, riaditeľka ZŠ Zákopčie Gabriela Plačková, starosta František Hažík, Lenka Sedláčková, Janka Holeštiaková, šachový veľmajster GM Marián Jurčík, šéf Sliezskeho šachového zväzu Andrzej Matusiak, prezident Slovenského šachového zväzu František Jablonický, Ladislav Paštrnák, šéfredaktor Kysúc, Lenka Eremiášová, šéfredaktorka Extraplus, EKA, Ľubor Čírsky, Natália Holeštiaková, Jana Jandziková, Eva Golisová, Maroš Smolec, správca Matice slovenskej, šéfredaktor Slovenských národných novín a mnohí ďalší. Deväť kôl tvrdých duelov 36 rodinných tímov na medzinárodnej úrovni. Tati, a Tebe hore tiež veľké ďakujem.
Pavol Holeštiak

 


Celkové výsledky:

http://www.chess-results.com/tnr323141.aspx?lan=4

Posledná úprava Piatok, 26 Január 2018 09:20
 

Stretnutie jubilantov 2017

Ani tento rok obec nezabudla na svojich jubilantov 70,80 a 90 – ročných a pozvala ich z príležitosti Mesiaca úcty k starším vo štvrtok 26.10. 2017 na slávnostné posedenie do zasadačky Obecného úradu v Zákopčí. Našim pozvaným pripravili deti z folklórneho súboru Studnička a Materskej školy v Zákopčí pod vedením svojich učiteľov veľmi pekný kultúrny program. K prítomným sa prihovoril starosta obce Ing. František Hažík a osobne im odovzdal vecný dar. Všetci jubilanti sa podpísali do Pamätnej knihy.

 

Oslávencom prajeme ešte veľa rokov prežitých v zdraví a spokojnosti .

 

 

Ďakujeme zúčastneným, že prijali pozvanie na posedenie a účinkujúcim za pekný umelecký prejav.
Posledná úprava Piatok, 27 Október 2017 11:11 Ďalšie informácie...
 

VII. ročník futbalového turnaja O putovný pohár Fedora Flašíka

V nedeľu 30. júla 2017 sa konal v obci Zákopčie už VII. ročník futbalového turnaja O putovný pohár Fedora Flašíka. Podujatie otvoril starosta obce Zákopčie Ing. František Hažík a predseda TJ Slávia Zákopčie Ing. Martin Čulák. O putovný pohár hrali štyri družstvá: TJ Slávia Zákopčie, FK Slávia Staškov, FK Polom Raková a TJ Kysučan Ochodnica. Víťazom sa stalo mužstvo TJ Slávia Zákopčie.

Posledná úprava Piatok, 04 August 2017 06:15
 

10. ročník Kopaničiarskych hodov v Zákopčí

V dňoch 24.-25. júna 2017 sa v areáli Pod hríbom konal jubilejný 10. ročník Kopaničiarskych hodov pri príležitosti sviatku sv. Jána Krstiteľa, patróna nášho kostola.
Toto dvojdňové podujatie zorganizovali: obec Zákopčie a Dobrovoľný hasičský zbor Zákopčie - Ústredie. Kultúrny program finančne podporili obec Zákopčie, Kysucké kultúrne stredisko v Čadci a Žilinský samosprávny kraj.
V sobotu večer organizoval hodovú zábavu Dobrovoľný hasičský zbor Zákopčie – Ústredie, ktorý sa postaral v nedeľu aj o občerstvenie a poriadok v areáli. Nedeľa pokračovala svätými omšami v kostole sv. Jána Krstiteľa a o 13:00 hod. začal kultúrny program v areáli Pod hríbom, na ktorom vystúpili: Detský folklórny súbor Studnička, Ľudová hudba Capkovci, Mažoretky Astry, Folklórny súbor Jedľovina, Bratia Tischlerovci, Folklórna skupina Vysočanka, Heligónka z chotára, Ľudová hudba bratov Kubalovcov, Sestry Bacmaňákové a Bystrická kasňa.

 

  

Posledná úprava Utorok, 27 Jún 2017 06:39
 

Deň rodiny 2017

Deň rodiny bol vyhlásený OSN ešte v roku 1993. Prvýkrát sa vo svete pripomínal Medzinárodný deň rodiny 15. mája 1994 a odvtedy sa dostáva tento deň do povedomia ľudí na celom svete.

 

V našej obci sme oslávili tento deň 14. mája 2017 kultúrnym popoludním. Pani učiteľky zo Základnej školy Zákopčie si so svojimi deťmi, mažoretkami Astrami a detským folklórnym súborom Studnička pripravili krásny program spevu, tanca, scénok, básní a riekaniek. Obecný úrad v Zákopčí si uctil všetky prítomné mamy a ženy kvetom. Deti obdarovali svojich rodičov vlastnoručne vyrobeným darčekom.

Posledná úprava Pondelok, 15 Máj 2017 10:40 Ďalšie informácie...
 


Stránka 1 z 8

Vyrobil CBsoft, s.r.o. Powered by Joomla CMS!